Svatý Martin na bílém koni v 2.A

Žáci 2.A byli celý vyučovací den 11.11. ponořeni do příběhu o svatém Martinovi. Hned na začátku jsem jim převyprávěla legendu o sv. Martinovi. Hovořili jsme o vztazích v rodině (otcovo přání, aby se Martin stal vojákem), o pomoci potřebným (Martin pomohl žebrákovi), o tom, jakým způsobem mohou děti pomáhat ostatním. Další poznatky o Martinovi si děti rozšířily prostřednictvím zhlédnutí příběhu „Bílý rytíř“, kde mohly vyjadřovat svůj vlastní názor. Společně jsme se naučili básničku „Martin na bílém koni“, kterou jsme rozstříhali na proužky a snažili se ji nalepit ve správném pořadí.
Poté jsme zmínili a snažili se vysvětlit pranostiky, které jsou s tímto datem spojené. Tvořili jsme věty, abychom si zopakovali druhy vět, které už umíme určovat. Nevynechali jsme ani matematiku, kde jsme počítali a místo čísel psali písmena. Při správných výsledcích nám vznikla tajenka.
Děti vystřihovaly předkreslené koně z papíru, dokreslovaly detaily na koňské hlavě a dotvářely hřívu. Po celou dobu žáci měli možnost vybarvovat omalovánky k danému tématu, popřípadě vystřihovat sněhové vločky. Nezapomněli jsme ani na tradice a jídelníček toho dne, který mnoha dětem nebyl neznámý.