Exkurze do Prahy

Ve čtvrtek 28.4.2022 jsme vyrazili s XI.A a VIII.A na exkurzi do Prahy. Naším prvním cílem bylo navštívit pravoslavný kostel Svatého Cyrila a Metoděje, který se stal národním památníkem heydrichiády v Praze. Navštívili jsme zde kryptu, kde nám paní průvodkyně vyprávěla o historických událostech, které se v tomto období odehrály. Cestou k tomuto kostelu jsme zahlédli Vltavu, Národní divadlo, Pražský hrad, ostrov Kampu a také Tančící dům, a to jen díky naší chybné orientaci po Praze. Naše cesta pokračovala metrem na náměstí Republiky, kde jsme viděli Obecní dům a Prašnou bránu. Poté jsme pokračovali přes Václavské náměstí až k našemu závěrečnému cíli, a to k Národnímu muzeu. V Národním muzeu jsme měli komentovanou prohlídku o vzniku Země a o minerálech. Zde jsme zakončili náš zdařilý výlet.