Kde končí vysloužilé ledničky, pračky, rádia, přehrávače a vůbec všechny staré spotřebiče a již nepotřebné věci?  Koupili jsme si nový elektrospotřebič  a starého spotřebiče je třeba se zbavit. Ale kam s ním, aby se z naší zeměkoule nestalo jedno obrovské rezavé smetiště?
Způsob, jak tomu zabránit je RECYKLACE neboli ZNOVUOBNOVA a další využití částí spotřebiče.
Budoucnost lidstva jsou děti. To hlavně na vás, na dětech záleží, jakým způsobem se bude ubírat stav našeho životního prostředí.
Elektroodpad je v současnosti nejrychleji rostoucím druhem odpadu.

Naše škola se na podzim letošního roku zapojila do školního recyklačního programu RECYKLOHRANÍ
pořádaného pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.

V rámci RECYKLOHRANÍ je v každé zúčastněné škole umístěna nádoba na drobný elektroodpad, jako jsou kalkulačky, mobilní telefony, elektrické hračky a také krabice na baterie a monočlánky. Vše musí být čisté a kompletní.
Za sběr elektroodpadu bude naše škola získávat body. Za tyto body můžeme čerpat odměny jako jsou např. učební pomůcky, sportovní hry a vybavení, dataprojketor atd.

S recyklohraním tak vyhrávají všichni - žáci, škola i příroda.

Můžete sledovat nástěnku RECYKLOHRANÍ v 1. patře, kde se dozvíte i další aktuální informace. V přízemí Heldovy ulice si můžete prohlédnout práce posledního soutěžního úkolu.

Pojďte všichni, dáme elektrospotřebiče a baterie dohomady. Kolik získáme bodů?

Velký sběr bude probíhat 7. a 8. dubna 2010 v přízemí Heldovy ulice.

www.recyklohrani.cz

Další informace: Mgr. Jana Krásná