Projekt "Knížka pro prvňáčka"

Vrcholí projekt „Knížka pro prvňáčka“, kterým se zabývali prvňáci celé druhé pololetí. Tento projekt podporuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy v rámci rezortního projektu Podpora čtenářské gramotnosti. Cílem tohoto projektu, stejně jako v předchozím ročníku, je rozvoj četby hned od prvních měsíců školní docházky dětí a  vytvoření základů návyku pravidelného čtení.

Prvňáci plnili v rámci projektu různé úkoly. Navštívili Knihovnu města Plzně, proběhla výstavka  a prezentace oblíbených knih, malovaly se ilustrace ke knížkám, povídali jsme si o autorech  a ilustrátorech nejznámějších českých pohádkových knížek. Nejvíce práce měli prvňáci s tvorbou jejich čtenářského deníčku, do kterého si velice poctivě zaznamenávali jejich četbu. Práce těch nejpečlivějších bude 9.června odměněna knihou Zmizelá škola  od známé autorky  Daniely Krolupperové.