Příběhy našich sousedů

Více než půl roku pracoval tým ze třídy 7.A na zpracování příběhu pana Josefa Švece, nejlepšího přítele Luboše Hrušky, zakladatele Meditační zahrady v Plzni. Pan Švec se přičinil o to,aby byla tato zahrada ještě krásnější také tím, že založil Nadaci pro Meditační zahradu a ze získaných finančních prostředků postavili na zahradě kapli. Tým pod pedagogickým vedením paní učitelky Hany Fialové byl čtyřčlenný a tvořili ho žáci Zdeněk Doubek, Pavel Hrbek, Lukáš Pěnička a Jan Tichý.

V úterý 14.6.2022 jsme měli možnost vidět a slyšet dokument, který zpracovali a prezentovali naši žáci ve Velké synagoze za přítomnosti představitelů města Plzně, pořadatelské organizace Paměti národa a široké veřejnosti. Při slavnostním ceremoniálu byl natočen pořad o všech osmi představených dokumentech, který bude uveden v Českém rozhlase na podzim. Již nyní si můžete na stránkách Paměti národa prohlédnout i náš dokument. Děkujeme celému týmu za skvělý výkon, krásnou práci a vzornou reprezentaci naší školy.

Foto: Jan Růžička

Hana Fialová