Krteček přistál na naší škole

Počátkem června přistál raketoplán Endeavour a na jeho palubě krteček, známý z knížek a večerníčků. S sebou si jej do vesmíru vzal astronaut Andrew Feustel, jehož manželka má české, ba dokonce plzeňské kořeny.

Půl hodiny po přistání raketoplánu „přistál“ krteček na Benešově základní škole a v plné tělocvičně jsme s nadšením poslouchali poutavý výklad Pavla Suchana z Astronomického ústavu AV ČR a Milana Halouska z České kosmické kanceláře. Naše škola se tak stala jedinou v Plzni, kterou krteček navštívil.

Dozvěděli jsme se, že se do vesmíru dostalo již mnoho živých tvorů, a to nejen známých psů, ale také opice či zajíc nebo krysa.

Tělocvičnu vyzdobily kresby krtečka z hodin výtvarné výchovy a dokonce také 3D modely krtečka a rakety. Kresby i modely se zúčastní výtvarné soutěže pořádané Českou kosmickou kanceláří, Americkým centrem Velvyslanectví USA v Praze a Astronomickým ústavem AV ČR.

Na závěr jsme se u krtečka vyfotografovali.