Kdo si umí čistit zuby aneb jak zubaři odhalili prvňáčky.

Kdo si umí čistit zuby aneb jak zubaři pomocí „kouzelné vodičky“ odhalili prvňáčky.

Dne 22.9.2010 nás navštívili mladí zubaři, aby si s námi popovídali o zubní hygieně. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých věcí. Naučili jsme se pravidla, kterými se máme řídit, abychom měli pusu plnou krásných zdravých zubů. První pravidlo se nám velice líbilo, protože jsme si ho mohli vyzkoušet „na vlastní kůži“. Obrovským hebkým zubním kartáčkem nám pan doktor pohladil tvář a my jsme sami přišli na to, že kdyby kartáček škrábal, mohlo by to poškrábat i naši sklovinu. A víte, jaký by měl mít kartáček tvar? Dlouhé štětinky vepředu, vzadu, či na stranách? Vůbec – nejlepší kartáček je má stejně dlouhé a koupíme ho v lékárně. Čistíme si zoubky krouživými pohyby a žádné nevynecháme. Nakonec nesmíme zapomenout kartáčky vyměňovat a nejlépe uděláme, když si na ně napíšeme roční období a s dalším ročním obdobím si ho hned vyměníme. Než jsme se s mladými zubaři rozloučili udělali jsme pokus. Pomocí „kouzelné modré vodičky“ jsme zjistili, jestli si čistíme zuby správně. A jak to dopadlo? Podívejte se na prvňáky.