Den ptactva

1.dubna se každoročně slaví Den ptactva. Proto se v pátek 30.3. zapojil první stupeň naší školy do vypracování celodenních projektů k danému tématu. Žáci se seznámili s druhy ptáků, stavbou jejich těla, způsobem života a životními podmínkami prostřednictvím integrované tématické výuky. U nejmenších nechyběly ani pohádky a příběhy, starší žáci pracovali s množstvím encyklopedií a obrázků. Do tématu se vešly i hádanky o ptácích, anglické básničky a slovíčka, omalovánky a pracovní listy. Projekt rozvíjel práci ve skupinách, činnostní učení a možnost  využití mezipředmětových vztahů. Na zpracované téma jsme navázali v pondělí 2.4. ukázkou živých sov a dravců, kteří se nám předvedli v tělocvičně školy.

Ukázka dravců:

Tématické práce žáků ve třídách: