Barevné dny

Týden před Velikonocemi se halí do barev, které mají svoje symboly a my jsme se ve škole rozhodli, že se do těchto barev postupně oblékneme.
Pondělí jsme zahájili modrou barvou. Tento den byl symbolem volna a kostely se zdobily modrým suknem.
Šedivé úterý je někdy nazýváno žluté úterý jako symbol věčnosti, ctnosti, rozumu a úcty. Proto jsme si zvolili žlutou barvu.
Středa se podle tradic nazývá škaredá neboli černá středa. V tento den by se neměl nikdo mračit nebo mu to zůstane po celý rok.
Žáci na 1. stupni se této akce velmi aktivně zúčastnili a přišli oblečeni v zadaných barvách. Největší úspěch u žáků byla černá barva. Z 2. stupně se do barevných dní nejaktivněji zapojila třída 7.A. Všem zúčastněným chci moc poděkovat za spolupráci. Akce se velmi vydařila.