Přespali jsme ve škole!

Akce „Spaní ve škole“ se uskutečnila poprvé 20.2.2009. Zúčastnila se ho třída 3.B a 4.A.- celkem 26 dětí.

Sraz byl naplánovaný na pátek v 18 hodin. Zpočátku to vypadalo, že děti jedou na celotýdenní pobyt, neboť maminky přinášely neuvěřitelné množství jídla. Děti se rychle rozloučily a rodiče rozpačitě odešli. Ubytování proběhlo velmi rychle, každý si zabral své místo ve třídě a bufetovou základnu jsme udělali na tomtéž patře.

První naše cesta vedla do tělocvičny, kde jsme až do půl osmé hráli turnaj ve vybíjené a různé sportovní soutěže. Děti hrály s takovým zápalem, že jsme je těžko dostávaly z tělocvičny. Ještě, že některé z nich přepadl hlad. Po vydatné „slané“ večeři („sladká“ byla snídaně) byla naplánována stezka noční školou. Zatím co se střídaly skupinky dětí, které měly za úkol s baterkou najít a vyplnit úkoly, ostatní se dali do zpěvu s kytarou. Občas byl sice jejich zpěv přehlušen křikem z chodby, ale to na skvělé atmosféře nic neubralo. Bohužel čas byl neúprosný a tak byla v 22.hodin zavelena večerka. Na dobrou noc se četla pohádka a řecké báje – to jsme však netušily, že poslední jedinci usnou stejně až k ránu.

Po ranní hygieně, snídani a úklidu (ten trval nejdéle) si rodiče vyzvedli své děti.

Myslíme, že to byl nezapomenutelný zážitek pro všechny. Kdo si také může jen tak dovolit běhat po škole v pyžamu, či si zakřičet z plných plic na školní chodbě pozdě v noci….

Pevně věříme, že spaní ve škole se stane oblíbenou a pravidelnou akcí naší školy.

Závěrem musíme poděkovat vedení školy za vstřícnost, naši rodičům za úžasné pohoštění a dětem za jejich ukázněnost a spolupráci.

Spaní ve škole

Spaní ve škole Spaní ve školezvětšit