Odborná exkurze na rokycanském nádraží

V listopadu letošního školního roku 2010/2011 se žáci 8.A a 9.A zúčastnili odborné exkurze na rokycanském vlakovém nádraží, které v současné době prochází celkovou rekonstrukcí v souvislosti s budováním nového železničního koridoru mezi Prahou a Norimberkem.

Žáci se tak mohli seznámit s obsahem celé řady profesí, které se podílejí nejen na výstavbě trati, ale i s přestavbou objektů přiléhajících k nádraží. Potenciální uchazeči o technické obory se zejména obdivovali moderní strojové mechanizaci, jež je právě zde využívána.

Díky zajímavému komentáři ze strany investora i zástupců zhotovitelské firmy Skanska si žáci udělali představu i o ekonomických otázkách celého projektu. Školáci tak mohli nahlédnout jak do struktury organizace těchto stavebních děl, tak do světa manuální a inženýrské práce, kde mnozí z nich mohou do budoucna hledat své uplatnění.