Naše škola soutěží s Recyklohraním

Naše škola se pravidelně zúčastňuje soutěží v rámci projektu Recyklohraní. Jedná se o soutěže, které se zabývají recyklací odpadu a ochranou životního prostředí.

Třídě 5. B se zalíbil předvánoční úkol, složit a nazpívat „Vánoční koledy trochu jinak“.Vybrali si známou koledu Neseme vám noviny. Vznikla velice osobitá a vtipná koleda týkající se tématu recyklace. Žáky velmi bavilo skládání textu, zpívání i natáčení videozáznamu. S napětím čekáme na výsledky soutěže. Držte nám palce.

Neseme vám noviny

1) Nesem vám noviny z recyklace, odpadky z přírody odstraňujte. Slyšte to pilně a neomylně, slyšte to pilně a neomylně, recyklujte.

2) K němuž to andělé z nebe přišli, i také zářivky rozsvítily. Jeho vítali, jeho chválili, jeho vítali, jeho chválili, plasty nesli.

3) Nesem vám přírodu, radujte se. Z našeho odpadu, pozor dejte. Slyšte to pilně a neomylně, slyšte to pilně a neomylně, odpad skliďte.