Září ve školní družině

První měsíc nového školního roku máme úspěšně za sebou a jako vždy se nesl hlavně ve znamení seznamování s novými kamarády, ale i s novým prostředím a režimem, neboť se ze dvou oddělení školní družiny staly zároveň školní třídy pro prvňáčky a my se tak museli naučit novým pravidlům bezpečnosti, chování a společného soužití.
Celé září jsme si vyprávěli zážitky z prázdnin, při vycházkách upevňovali pravidla dopravní výchovy – učili se bezpečně přecházet vozovky, na hřištích v okolí školy jsme sportovali a postupně se naladili na novou roční hru „Pojď si hrát“, která nás bude provázet po celý školní rok. A jak už název napovídá, každý měsíc si budeme na „něco“ hrát (např. kuchaře, detektivy, strašidla, Eskymáky…). V září jsme si hráli na STAVITELE. Stavěli jsme domy, města, hrady, autodráhy… z lega, dřevěných kostek i ostatních stavebnic. Domy jsme kreslili i skládali z papíru, navrhovali pokojíčky snů a v lesoparku jsme z přírodnin postavili obydlí pro ježky a lesní skřítky.
První skupina dětí navštívila knihovnu a samozřejmě nemohl chybět již tradiční podzimní Schodoběh.
Přejeme dětem i rodičům úspěšný školní rok, pevné zdraví a už se těšíme, co přinesou měsíce příští.

- Klára R. -