Benešova základní škola
a mateřská škola Plzeň
Doudlevecká 35
301 00 Plzeň

Dnes máme:

Čas: 0:19

Den: Středa
Datum: 30. září
Týden: 40
Rok: 2020
Svátek má:

Vyhledávání

Přihlášení

Přihlášení do systému Škola Online

Přihlášení na školní akce

Plzeňský kraj

eTwinning

Peníze školám

Recyklohraní

Oficiální informační server města Plzně

Září ve školní družině

Rozběhl se nový školní rok 2019/2020 a i my v naší školní družině máme za sebou první měsíc.
Zavzpomínali jsme na prázdninová dobrodružství, starší žáci se vzájemně poměřovali, kdo přes léto vyrostl o větší kus a do našich řad jsme přivítali prvňáčky i ostatní nové žáky. Jak už to tak bývá, září bylo hlavně seznamovací. Seznamovali jsme se s prostředím školy i družiny, novými kamarády, vychovatelkami, okolím školy a taky s naší novou roční hrou, kterou pro nás paní vychovatelky připravily.
Průvodcem nám tentokrát bude „Človíček“, s kterým se vypravíme za poznáním. A co budeme poznávat? No přeci svět kolem nás, přírodu, svoje tělo, vypravíme se do minulosti, podnikneme s ním
spoustu hrátek, soutěží i společných akcí, cestu do minulosti a každý měsíc budeme plnit „Človíčkovo“ zábavné úkoly.
Tak například hned v září jsme se vypravili za poznáním do pravěku a povídali si o tom, jak to všechno začalo. Navštívili jsme Západočeské muzeum, kde jsme shlédli expozici o pravěku a při naší první návštěvě v knihovně měl pro nás pan knihovník připraveno také plno zajímavostí o pravěku.
Jelikož nám počasí v průběhu září přálo, strávili jsme spoustu času na hřišti a na vycházkách, během kterých jsme sbírali kaštany, žaludy, barevné listy na podzimní tvoření a samozřejmě nechyběla naše tradiční sportovní akce Schodoběh.
 

Hezký nový školní rok přejí všem dětem i rodičům
paní vychovatelky Klára, Míša, Marcela, Hanka a AP Veronika

 

vytisknout stránku
Design by SITMP