Září ve školní družině

Rozběhl se nový školní rok 2019/2020 a i my v naší školní družině máme za sebou první měsíc.
Zavzpomínali jsme na prázdninová dobrodružství, starší žáci se vzájemně poměřovali, kdo přes léto vyrostl o větší kus a do našich řad jsme přivítali prvňáčky i ostatní nové žáky. Jak už to tak bývá, září bylo hlavně seznamovací. Seznamovali jsme se s prostředím školy i družiny, novými kamarády, vychovatelkami, okolím školy a taky s naší novou roční hrou, kterou pro nás paní vychovatelky připravily.
Průvodcem nám tentokrát bude „Človíček“, s kterým se vypravíme za poznáním. A co budeme poznávat? No přeci svět kolem nás, přírodu, svoje tělo, vypravíme se do minulosti, podnikneme s ním
spoustu hrátek, soutěží i společných akcí, cestu do minulosti a každý měsíc budeme plnit „Človíčkovo“ zábavné úkoly.
Tak například hned v září jsme se vypravili za poznáním do pravěku a povídali si o tom, jak to všechno začalo. Navštívili jsme Západočeské muzeum, kde jsme shlédli expozici o pravěku a při naší první návštěvě v knihovně měl pro nás pan knihovník připraveno také plno zajímavostí o pravěku.
Jelikož nám počasí v průběhu září přálo, strávili jsme spoustu času na hřišti a na vycházkách, během kterých jsme sbírali kaštany, žaludy, barevné listy na podzimní tvoření a samozřejmě nechyběla naše tradiční sportovní akce Schodoběh.

Hezký nový školní rok přejí všem dětem i rodičům
paní vychovatelky Klára, Míša, Marcela, Hanka a AP Veronika