Ve škole před 100 lety

9. června jsme se vypravili na nový výukový program „Ve škole před 100 lety“ do Národopisného muzea na náměstí.  Tam jsme se propadli v čase o jedno století zpět, vzdali se všech vymožeností moderní doby a prožili vyučování v autentické historické třídě. Během jedné vyučovací hodiny děti krátce navštívily základní předměty obecné školy – psaní, čtení, počty a prvouku. Navíc si všichni vyzkoušeli psaní perem a na vlastní kůži zažili, jakým způsobem, co a za jakých podmínek se učili jejich vrstevníci před 100 lety. Někteří stihli i klečet na hrachu a už víme, na co všechno paní učitelce sloužila rákoska J.

Na památku si z vyučování každý odnášel kromě nových zážitků i dobové vysvědčení. Tak schválně, jestli stejné najdete u Vašich prababiček.

- Klára R. -