Den: Pátek
Datum: 16. dubna

Únor ve školní družině

Druhé pololetí zahájeno, ve školní družině stále jen děti z první a druhé třídy,
ale i tak jsme se ve skupinách a za přísného dodržování hygienických opatření pustili do nových úkolů našeho kamaráda Človíčka i dalších volnočasových aktivit, které pro nás paní vychovatelky připravily.
Začali jsme výrobou dárečků, přáníček pro všechny, které jsme chtěli potěšit na sv. Valentýna, dokončili jsme rozdělané zimní sněhuláky, tučňáky i obrázky, barvami na sklo zdobili sklenice.
U prvňáčků četli Polární pohádky a u druháků o Bobovi a Bobkovi, jak cestovali po světě. Hlavní hrdiny z obou knížek jsme si samozřejmě hned vyrobili (mroži, lišáci i králíci v klobouku se moc povedli).
Užívali jsme si sněhové nadílky a chodili sjíždět kopec u Ježíška nebo pod Lidl na hřiště.
Přikrmovali jsme ptáčky vlastnoručně vyrobenými krmítky, které jsme umisťovali v okolí školy, chodili jsme obdivovat ledové sochy na náměstí.
Když nám počasí nepřálo, věnovali jsme se společným hrám ve třídě, povídali jsme si o mezilidských vztazích, o bezpečnosti při zimním sporování a tradicích masopustu. Bohužel jsme v tomto roce nemohli uskutečnit náš tradiční karneval s rejem masek. Snad se nám to podaří v příštím roce.
Koulovačky a stavění sněhuláků na konci února vystřídalo hledání prvních jarních kytiček.

- Klára R. -