ŠD na prohlídce Plzeňského historického podzemí

17.června v horkém pátečním počasí jsme se vypravili ochladit do Plzeňského historického podzemí. V podzemním labyrintu středověkých chodeb jsme pátrali po strašidlech a s paní průvodkyní v rámci prohlídkové trasy odhalili tajemství nálezů, zákoutí, které podzemí skrývá. Díky vystaveným exponátům jsme pronikli do historie města, prošli kolem nebo přímo přes 20 studní, podívali se do různých sklepů, chodeb a nahlédli tak do tajů každodenního středověkého života obyvatel Plzně. Dozvěděli jsme se, jak se dříve skladovaly potraviny, led z boleveckých rybníků nebo jakou roli hrálo podzemí v době obležení. Na závěr prohlídky jsme si prohlédli historickou vodárnu z první poloviny 16. století s replikou vodního kola. Po prohlídce jsme se ještě zastavili na výborné zmrzlině a plni nových zážitků a vědomostí se vraceli do školní družiny.

- Klára R. -