Říjen ve školní družině

Pěkné počasí lákalo především k pobytu venku, ale i v odděleních jsme nezaháleli a říjen si opravdu užili. Povídali jsme si o změnách v přírodě v tomto ročním období. Všímali jsme si krásných barev, které nás venku obklopují. Chodili jsme na kopec k Ježíšku pouštět draky, při vycházkách sbírali barevné listy a kaštany, z kterých jsme pak po obědě tvořili nejrůznější zvířátka, strašidla a protože se nám kaštanů v družině sešlo opravdu hodně, tak z nich budou mít radost i zvířata v lese.

Lesní zvířata bylo říjnové téma naší roční hry „Máme rádi zvířata“, proto jsme si o některých četli, vyprávěli, naučili se básničku nebo třeba vyráběli sovu, veverku.

Poslední říjnové dny se pak oddělení proměnila v sídla strašidel, duchů a dýní.

Zkrátka po celý měsíc nechyběla spousta her, zábavy i nových znalostí. Krásný podzim všem!

- Klára R. -