Prosinec ve školní družině

Začátek prosince byl na naší škole ve znamení čertů, Mikulášů a andělů, a proto ani školní družina nezůstala pozadu. Nejen, že jsme čerty vyráběli, ale hlavně jsme pro děti naší „družinky“ uspořádali 5. 12. „Čertovskou diskotéku“, na které kromě tancování, dovádění, plnily děti i různé čertovské úkoly.
6. 12. odpoledne na „Vánoční dílně“ si u nás zase mohli všichni zájemci vyrobit Andělíčka pro štěstí.
V prosinci jsme se taky konečně radovali z první sněhové nadílky a při odpoledních vycházkách jsme si sněhu pořádně užívali a věříme, že té pravé koulovačky, sáňkování, stavění sněhuláků se dočkáme hned na začátku nového roku.
Další hlavní aktivitou v prosinci samozřejmě bylo vyrábění nejrůznějších dárečků, vánočních dekorací a přáníček nejen v naší družině, ale i třeba 13. 12. v Národopisném muzeu Plzeňska.
Taky jsme se zašli podívat na náměstí na vánoční strom, betlém, obdivovali jsme práci kováře, pohladili si oslíka i ovečky a došlo i na zvonění pro štěstí.
- Klára R. -