Prosinec v ŠD

Prosinec ve školní družině byl sice krátký, ale i tak jsme stihli spoustu aktivit a hrátek. Hned na začátku měsíce jsme se pustili do výroby čertů, Mikulášů a andělů, vyzdobili jsme třídy i chodbu a užívali si vánoční atmosféru. Vyprávěli jsme si o adventu, o vánočních zvycích a tradicích, o tom jak slavíme vánoční svátky v rodině a hlavně jsme vyráběli dárky pro své nejbližší (např. svíčky, přáníčka, vánoční obrázky ze špachtlí, sněhuláky z popcornu, kapříky zdobené desetníky…). Stihli jsme splnit další úkoly od p. Vrtulky/průvodce naší roční hry Barevný rok v ŠD/ a adventní čas jsme si zpestřili hudebním představením v Polanově síni, Zlatým soutěžním odpolednem nebo třeba vycházkou do města, kde jsme obdivovali vánoční výzdobu, pohladili si oslíka na vánočních trzích a zazvonili na zvonek pro štěstí.

- Klára R. -