Listopad ve školní družině

Listopad v naší družině utekl jako voda. Počasí nám přálo (zmokli jsme jen dvakrát) a tak jsme mohli chodit na vycházky a užívat si zábavu na hřišti či v lesoparku. Kromě pohybových aktivit jsme stihli vyrobit strašáky z listů „Dubáčky“, veselé kaštánky i medvědy. Pokračovali jsme v plnění nových úkolů pana Vrtulky, hlavní barvou listopadu byla HNĚDÁ. Hnědou a její odstíny jsme hledali v přírodě, v kuchyni i družině (mlsali jsme čokoládu), povídali si o tom, proč padá listí, jak se zvířata připravují na zimu a taky jsme se nasmáli při prohlížení rodinných fotoalb.

Poslední listopadový den jsme se chtěli rozloučit s podzimem další společnou akcí, ale protože nás první sněhové vločky a hlavně déšť zahnal zpátky do družiny, tak jsme to loučení museli odložit na 3. prosince. To už se počasí umoudřilo a my se mohli vydat na plánovanou Bramboriádu. Na velkém hřišti u řeky bylo připraveno 6 bramborových disciplín, které jsme ve smíšených dvojičkách zdolávali (např. jsme bramborou házeli do koše, kouleli brambory do branky, skládali jsme rozstříhané brambory nebo třeba běhali s bramborou na pálce do schodů) a za splnění všech disciplín jsme si zasloužili „bramborovou“ odměnu.

- Klára R. -