Leden ve školní družině

Po vánočních prázdninách jsme se přivítali pouze s dětmi z prvních a druhých tříd, na které v každém oddělení čekala nadílka od Ježíška - nové didaktické hry na procvičování matematické a čtenářské gramotnosti. To se ví, že jsme se hned pustili do hraní…
Kromě zábavy si tak při hrách zároveň procvičujeme znalosti, dovednosti ze školy (např. písmena abecedy, počítání, psaní, rozvíjíme logické myšlení, postřeh či slovní zásobu).
Velkou radost jsme měli ze sněhové nadílky. Postavili jsme první sněhuláky, oprášili lopaty a vyzkoušeli na kopcích v blízkosti školy, jak se na nich jezdí. Došlo i na pořádnou koulovačku.
Třídy, nástěnky, chodby jsme vyzdobili obrázky sněhuláků, vloček i ledních medvědů a několik sněhuláků jsme vyrobili pro radost našim předškolákům.
Taky jsme si povídali o zimních sportech, významu horské služby, vyhledávali v knížkách i na internetu zajímavosti o zimním spánku zvířat a naučili se novou básničku.
Vysvědčení udělalo tečku za první polovinou školního roku 2020/2021 a do II. pololetí přejeme dětem hlavně hodně zdraví, štěstí, plno nových zážitků, vědomostí a zdravíme na dálku ostatní děti a už se těšíme na společné setkání v naší školní družině.

- Klára R. -