Leden ve školní družině

Navzdory počasí, které sněhovým radovánkám vůbec nepřálo, jsme zvládli i v lednu spoustu zábavných činností. Po vánočních prázdninách jsme do nového roku vykročili plni elánu a nových předsevzetí (např. že se na sebe budeme více usmívat), užívali si nových her a hraček. Starší děti tvořily obrázkové křížovky, rébusy pro mladší kamarády, a když už jsme sněhuláky nemohli stavět ze sněhu, tak jsme si je vyrobili z papíru, taky jsme kreslili zmizíkem zimní krajinky do inkoustového podkladu, vystřihovali vločky, tučňáky a zimní sporty vyměnili za fotbálek, dovádění na prolézačkách v našem oblíbeném koutku či na hřišti u řeky.
Splnili jsme další úkoly našeho kamaráda Človíčka a zaměřili se na ETIKETU, neboť zdravit, vhodně se oblékat, chovat se zdvořile na ulici, na návštěvě, v divadle, tramvaji či v restauraci, – to jsou hodnoty, které nás provázejí každodenním životem. V družině tyto návyky upevňujeme po celý rok hlavně pomocí scének, příběhů, kvízů, besed či poslechu audioknih např. Dědečku, vyprávěj! nebo Hurvínkovo abecedy slušného chování.

- Klára R. –