Květen ve školní družině

„Slunce už vysouší loužičky, nebudou studené nožičky, slunce má k sušení vlohy, osuší mé dlouhé nohy. Žádný vítr, žádné blesky, to je hezky, to je hezky. Teplý vánek houpe tě, to je hezky na světě.“

Tak tuhle písničku Včelích medvídků z oblíbeného večerníčku, jsme si často zpívali v květnu při našich procházkách do okolí školy. Květen totiž patří mezi nejoblíbenější období v roce. V přírodě je plno vůní, barev, květů…konečně jsme mohli vyzkoušet všechny „prolézačky“ v koutku, na hřištích v blízkosti školy, kreslili jsme na chodník, nebo třeba trénovali skákání přes švihadla.

Připomněli jsme si Den matek, maminkám jsme k jejich svátku v pracovních dílnách vyrobili přáníčka, drobné dárky. Někteří naši kamarádi odjeli do školy v přírodě a my ostatní jsme jeli na výlet na Zámecký statek do Újezdu nade Mží, kde jsme si užili mláďata na farmě a dozvěděli se spoustu zajímavých informací ze života domácích zvířat. V květnu jsme si dále povídali o hmyzí říši, plnili další sportovní úkoly kocoura Vavřince, naplno si užívali her, zábavy s kamarády.

- Klára R. -