Duben ve ŠD

V dubnu jsme dopluli na OSTROV POHÁDEK.  Každý den po obědě jsme si přečetli krátkou pohádku, představovali si, jaké by to bylo, stát se aspoň na chvíli naší oblíbenou pohádkovou bytostí, mít tak kouzelný prsten Arabely nebo třeba ubrousek, co prostře samé dobroty. Pohádky jsme kreslili, hráli loutkové divadlo, luštili hádanky z pohádek a 3. května v koutku a okolí pro nás paní vychovatelky připravily „Pohádkovou stezku“ - sedm pohádkových stanovišť. Např. u Popelky - jsme museli přebrat fazole a hrách, u draka - vysvobodit princeznu, u čarodějnice - jsme si vyzkoušeli let na koštěti, z perníkové chaloupky - jsme loupali perníčky, v pískovišti - hledali ztracené perly, prsten pro Zlatovlásku, skládali jsme pohádkové puzzle a k tomu si zpívali písničky z pohádek.
A zazvonil zvonec a z OSTROVA POHÁDEK odplouváme na OSTROV VŮNÍ A BAREV. Pěkné jaro!
- Klára R. -