Červené odpoledne

Po celé září jsme si s dětmi užívali odpoledne plné her a zábavy, plnili jsme úkoly našeho nového kamaráda (průvodce roční hry „Barevný rok“ v ŠD) – pana Vrtulky, a protože první barvou na září byla ČERVENÁ, tak ještě než jsme se rozutekli na prodloužený víkend, paní vychovatelky pro nás připravily zábavné odpoledne plné „červené“. Do školy jsme mohli přijít v červeném oblečení, po obědě jsme si převyprávěli pohádku O Červené Karkulce, zazpívali si o ní písničku i o červeném jablíčku, kterou jsme se v září naučili, vyrobili si 3D jablíčka a na velkém hřišti u řeky na nás čekalo 8 stanovišť s červenými úkoly. A jaké to byly? Např. uvázat červenou stužku na šňůru, složit obrázek Karkulky nebo červeného autíčka, přeskočit přes červené švihadlo, strefit se červeným míčkem do obruče, sníst červené jablko, zdolat slalom na červených chůdách, taky jsme si zahráli na záchranáře a běhali s červeným lékařským kufříkem a odpovídali na otázku, co patří do červeného kontejneru. Pro děti byly samozřejmě připraveny sladké i praktické červené odměny.

- Klára R. -