Beseda s vojáky Armády ČR z Krajského vojenského velitelství Plzeň

V pondělí 12. března jsme pro děti naší školní družiny připravili besedu s vojáky z KVV Plzeň, kteří nám vyprávěli o působení a činnosti Provinčního rekonstrukčního týmu ČR v afghánské provincii Logar, o životě dětí v této oblasti, o tamních školách, humanitární pomoci. Své poutavé vyprávění o životě lidí v Afghánistánu a povídání o dalších zážitcích ze života na vojenské základně doplnili promítáním zajímavých fotografií a videa. Děti tak poznaly běžný život vojáka ve vojenské základně, náplň jeho práce, ale i způsob odpočinku, měly možnost vidět své vrstevníky z velmi odlišného prostředí. Děti měly možnost si osahat některé upomínkové předměty z Afghánistánu, ale i součásti výstroje vojáka. Věříme, že beseda byla pro všechny přínosná a užitečná. Děkujeme panu majoru Mgr. Jindřichu Plescherovi i panu praporčíku Jaroslavu Tlstákovi za zajímavé vyprávění, ochotu a trpělivost odpovídat na zvídavé otázky. Pro nás je to těžko představitelné, některé fotografie nám připomínaly život o desítky let zpátky. O to více si teď vážíme toho, co máme, kde žijeme.

- kr -