ZOO – poslední návštěva

27. dubna jsme jely společně obě třídy naposledy v letošním školním roce do zoologické a botanické zahrady. Prohlídku jsme měli volnou a tak jsme si v klidu prošli skoro celou zahradu a těšili jsme se na sokolníka a ukázku výcviku dravých ptáků v prostoru amfiteátru. To se nám bohužel nepodařilo, neboť v blízkosti hnízdiště budují dělníci dětské hřiště a ptáci z bezpečnostních důvodů museli být přemístěni na jiné místo a jsou velmi nervózní a vyplašení. Tak nám pan ornitolog alespoň ukázal maličké ještě ochmýřené mládě sovy pálené a trochu starší mládě výra velkého, který ještě nemá narostlé peří a nedokáže pořádně chodit ani létat. Tak jsme se rozloučili se zvířátky a budeme se těšit zas příští rok.