Výchovný žákovský koncert ZUŠ Chválenická

19. dubna jsme obě třídy jely trolejbusem na Slovany. V základní škole ve Chválenické ulici mají totiž krásný koncertní sál a v něm jsme se spolu s dalšími školkami zúčastnili výchovného žákovského koncertu. Jedna paní učitelka dělala moderátorku a postupně zvala na pódium žáky, kteří chodí do základní umělecké školy a už dokážou leccos zahrát na nejrůznější hudební nástroje. Nejprve nám zazpívala a zahrála skupinka dětí z pěveckého sboru Meteláček, oblečených do lidových krojů. Na koncertě nám děti zahrály na flétny, housle, kytaru, žesťové nástroje, akordeon, klavír a bicí. Společně jsme si s dětmi zazpívali lidové písničky a kdo měl zájem, zkusil si zahrát na bicí nástroje za doprovodu rockové hudby. Koncert nás velmi zaujal a také jsme se něčemu přiučili o hudebních nástrojích.