Vánoce u Berušek

Před Vánoci jsme si četli příběh o Ježíškovi, děti kreslily, jak si ho představují a jaké dárky si přejí pod stromeček, a pomáhaly nám stromeček zdobit.
Také jsme nevynechali různé akce. Například si každý z nás vyzkoušel zdobení perníčků s babičkou Michalky Kotkové a perníčky si potom děti odnesly domů.
16. prosince jsme si udělali hezké vánoční posezení s besídkou a vyráběním. Ve třídě se odpoledne sešli rodiče, děti i další rodinní příslušníci a ve sváteční pohodové atmosféře jsme si všichni užívali vánoční besídku plnou písniček, básniček, tanečků i cinkání zvonečků. Pak jsme ochutnávali různé druhy vánočního cukroví z kuchyní maminek, vyráběli jsme roztomilé papírové andělíčky, společně si povídali a poslouchali vánoční písně a koledy.
17. prosince jsme navštívili divadlo v Polanově síni, abychom se tam pobavili při pohádce O Vánocích. Zazpívali jsme si společně koledy, děti se zapojily do živého Betléma a vyfotily se na památku s herci.
Ještě ten den dopoledne jsme měli ve školce vánoční nadílku. Sedli jsme si do šatny a dychtivě poslouchali, až uslyšíme zvoneček. Když Ježíšek zazvonil, nedočkavě jsme se šli podívat na rozsvícený vánoční stromeček a na nové hračky pod ním ukryté. Děti měly ohromnou radost a za dárky Ježíškovi poděkovaly. Chápou, že si je nemohou vzít domů, protože jsou to hračky pro všechny děti ze třídy Berušek a že si na ně budou dávat pozor.