Sportovní hry mateřských škol 2018 - nadace sportující mládeže

Tyto hry nepřímo navazují na zjišťování pohybových dovedností předškolních dětí (podobně jako Pohyb 1P). Cílem je motivovat děti formou hravé soutěže k pravidelnému pohybu, sportu a přispět k podchycení potencionálních sportovních talentů.

Všechny čtyři disciplíny (hod do dálky, běh kolem met, skok z místa snožmo a přeskakování a podlézání překážky) pro soutěžní skupiny 15-30 dětí byly vybrány ve spolupráci s vyučujícími Katedry tělesné výchovy a sportu Pedagogické fakulty ZČU a konzultovány s metodičkou a ředitelkami mateřských škol.

Také třída Berušek využila možnosti zúčastnit se těchto sportovních her a 7. února jsme se vypravili do kulturního domu Peklo, aby si děti vyzkoušely své pohybové schopnosti a dovednosti. Sál byl předělaný na tělocvičnu, ve které se postupně vystřídaly děti ze čtyř školek ve všech disciplínách. Nejprve se děti zahřály s cvičitelem při kruhovém cvičení s písničkou Kluci kočičí, potom soutěžily v běhu, v hodu krikeťákem, následovalo přelézání a podlézání překážky a na závěr byl zařazen skok snožmo z místa. Každý si vše vyzkoušel dvakrát a při druhých pokusech už bylo znát zlepšení výkonů. Všechny Berušky se snažily, jak nejvíc mohly, a nakonec za odměnu dostaly dárkovou tašku a ovocné pití a ještě jsme si do školky odnesli veliký kalendář se sportovci. Konkrétní hodnocení každého dítěte se dozvíme za několik dní po vyhodnocení her.