Návštěva stanice záchranné služby pro plzeňský kraj

Na konci května si Berušky i Včeličky udělaly dlouhou procházku na konečnou na Borech, kde mají v krásné moderní budově své sídlo záchranáři rychlé zdravotnické pomoci. Berušky provázela příjemná mladá paní záchranářka, Včeličky pan záchranář. Nejprve jsme měli za úkol v posluchárně vyluštit bludiště, což se nikomu z nás nějak nedařilo. Potom jsme se přemístili do veliké garáže, kde parkuje množství záchranářských aut různých značek, rozměrů, tvarů i zaměření. Mohli jsme být uvnitř velké ambulance a poslouchali jsme vyprávění s názornými ukázkami různých přístrojů a jejich použití. Sledovali jsme, jak se měří krevní tlak, puls, tělesná teplota, jak se monitoruje na displeji srdíčko, vyzkoušeli jsme si dýchací přístroj, krční límec a poznali jsme obsahy záchranářských batohů. Také jsme byli přítomni výjezdu sanitek. Exkurze u záchranářů byla pro nás velice zajímavá.