Kritéria pro přijímání dětí do MŠ pro školní rok 2019/2020

Kritéria pro přijímání dětí do MŠ zřizovaných městem Plzeň pro školní rok 2019/2020

Rámcová kritéria pro přijetí do MŠ zřizovaných městem Plzeň v souvislosti s využitím aplikace el. podpory zápisů do MŠ

1. děti spádové – 5 ti letí či starší
2. děti spádové – 4 letí
3. děti spádové – 3 letí
4. děti spádové – 2 letí*
5. děti nespádové z Plzně – dle věku v pořadí od nejstaršího
6. mimoplzeňské děti
7. kritérium sourozenec**
8. možnost přijmout dítě dle jeho závažné individuální situace – není bodově hodnoceno

* Děti mladší 3let budou přijímány v případě volné kapacity mateřské školy a za předpokladu vytvořených komplexních materiálních a personálních podmínek pro vzdělávání mladších dětí a současně připravenosti dítěte pro samostatný pobyt v mateřské škole (dítě je schopno socializace v kolektivu, je schopno komunikovat a vyjádřit vlastní potřeby, má vytvořeny hygienické a stravovací návyky).

** Sourozenec již navštěvuje školu, kam je žádost podaná a bude ji navštěvovat i po 1. 9. 2019, zohledňuje se jen u dětí, které dosáhnou 3 let do 31. 8. 2019.

Děti jednoleté (nedovrší věku 2 let do 31. 8. 2019) nebudou přijímány.

Spádové děti = děti s místem trvalého pobytu (v případě cizinců s místem pobytu) v příslušném školském obvodu dle obecně závazné vyhlášky statutárního města Plzně č. 9/2018, kterou se stanoví školské obvody základních škol a mateřských škol zřizovaných statutárním městem Plzeň.