Hasiči u Berušek

13. dubna za námi do školky přišla paní hasička s panem hasičem a dráčkem Hasíkem na besedu, abychom se dověděli všechno o hasičích a jejich práci. Povídali jsme si o tom, co je bezpečné a na co si máme dát pozor, co je to hodný a zlý oheň, a poslechli jsme si pohádku o kapičkách vody. Děti si zopakovaly čísla na hasiče, policii a záchranku. Prohlédli jsme si hasičský oblek a přístroje, děti si vyzkoušely přilbu a dětský hasičský oblek pro Hasíky, manipulovaly s hasičskou hadicí. Mohli jsme se ptát na vše, co nás o hasičích zajímá. Děti dostaly od hasičů dárky – omalovánky, pexeso a knihu Hasičské pohádky a na oplátku Berušky darovaly hasičům hasičské obrázky, které malovaly. Beseda se nám všem moc líbila.