Benešova základní škola
a mateřská škola Plzeň
Doudlevecká 35
301 00 Plzeň

Dnes máme:

Čas: 14:25

Den: Pátek
Datum: 26. dubna
Týden: 17
Rok: 2019
Svátek má:

Vyhledávání

Přihlášení

Přihlášení do systému Škola Online

Přihlášení na školní akce

Plzeňský kraj

eTwinning

Peníze školám

Recyklohraní

Oficiální informační server města Plzně

VÍTÁNÍ JARA V PLZNI: vynášení Morany

Dne 5. dubna se žáci 2.B a 3.A zúčastnili akce Vítání jara a vynášení Morany pod záštitou Národopisného muzea. V průběhu akce vystoupil dětský taneční soubor Boleváček doprovázený muzikou dětského folklorního souboru Mladinka. Děti měly možnost také ochutnat tradiční pokrm zvaný „pučálka“. Následně jsme se připojili k průvodu vynášení Morany a „sprovodili ji ze světa“ vhozením do řeky Radbuzy. Akce se nám velmi líbila.

 

vytisknout stránku
Design by SITMP