Benešova základní škola
a mateřská škola Plzeň
Doudlevecká 35
301 00 Plzeň

Dnes máme:

Čas: 6:00

Den: Sobota
Datum: 11. července
Týden: 28
Rok: 2020
Svátek má:

Vyhledávání

Přihlášení

Přihlášení do systému Škola Online

Přihlášení na školní akce

Plzeňský kraj

eTwinning

Peníze školám

Recyklohraní

Oficiální informační server města Plzně

Sociální sítě: Chytnou Tě a nepustí Tě

Internet nabízí stále sofistikovanější služby komunikace. Jejich výhody se ale mohou rázem změnit v nebezpečí, zejména pak pro ty nejmenší a méně ostražité. Jakým způsobem mu  předcházet?


Internet a zejména sociální sítě, jako je facebook.com, lide.cz, libimseti.cz…, tvoří nedílnou součást života českých teenagerů i výrazně mladších dětí. Dochází zde k navazování, udržování, ale i rozvrácení známostí.


Alarmující je, že podle mladých uživatelů sociálních sítí je zveřejňování osobních informací na internetu bezpečné. Není! Používání skutečného jména, zveřejňování fotografií, popis bydliště nebo školy, kterou dítě navštěvuje, může vyústit v sexuální obtěžování na internetu i v reálný útok.


S dětmi o sociálních sítích mluvte


Nejvíce alarmujícím zjištěním je laxní přístup rodičů k ochraně dětí před internetovými riziky. Velké množství rodičů vůbec nesleduje, jaké stránky jejich děti navštěvují a jaké informace na internetu zveřejňují. Pasivní chování rodičů je hrozivé, protože právě jejich informovanost a schopnost otevřeně hovořit s dětmi představuje nejlepší ochranu před internetovými predátory.


Rodiče by se měli o možná rizika zajímat a předcházet jim tím způsobem, že budou s dětmi diskutovat a na rizika je upozorňovat. Nabídka sociálních sítí se rozšiřuje a čím lépe rodiče této technologii porozumí, tím spíše budou schopni chránit své děti před možným nebezpečím.


Doporučujeme zhlédnout film, který je určený dětem, jejich rodičům a pedagogům o nástrahách internetu a nebezpečí, která jsou skryta za nejrůznějšími identitami.

vytisknout stránku
Design by SITMP