Benešova základní škola
a mateřská škola Plzeň
Doudlevecká 35
301 00 Plzeň

Dnes máme:

Čas: 6:25

Den: Středa
Datum: 22. září
Týden: 38
Rok: 2021
Svátek má:

Vyhledávání

Přihlášení

Přihlášení do systému Škola Online

Přihlášení na školní akce

Plzeňský kraj

eTwinning

Peníze školám

Recyklohraní

Oficiální informační server města Plzně

Projekt "Knížka pro prvňáčka"

Vrcholí projekt „Knížka pro prvňáčka“, kterým se zabývali prvňáci celé druhé pololetí. Tento projekt podporuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy v rámci rezortního projektu Podpora čtenářské gramotnosti. Cílem tohoto projektu, stejně jako v předchozím ročníku, je rozvoj četby hned od prvních měsíců školní docházky dětí a  vytvoření základů návyku pravidelného čtení.

Prvňáci plnili v rámci projektu různé úkoly. Navštívili Knihovnu města Plzně, proběhla výstavka  a prezentace oblíbených knih, malovaly se ilustrace ke knížkám, povídali jsme si o autorech  a ilustrátorech nejznámějších českých pohádkových knížek. Nejvíce práce měli prvňáci s tvorbou jejich čtenářského deníčku, do kterého si velice poctivě zaznamenávali jejich četbu. Práce těch nejpečlivějších bude 9.června odměněna knihou Zmizelá škola  od známé autorky  Daniely Krolupperové.


vytisknout stránku
Design by SITMP