Benešova základní škola
a mateřská škola Plzeň
Doudlevecká 35
301 00 Plzeň

Dnes máme:

Čas: 14:58

Den: Pátek
Datum: 14. května
Týden: 19
Rok: 2021
Svátek má:

Vyhledávání

Přihlášení

Přihlášení do systému Škola Online

Přihlášení na školní akce

Plzeňský kraj

eTwinning

Peníze školám

Recyklohraní

Oficiální informační server města Plzně

POZDRAV ZE ŠKOLNÍ DRUŽINY

Moc a moc zdravíme z naší školní družiny a přejeme VŠEM v novém roce hodně štěstí, optimismu a hlavně zdraví.

 
A i když nám ten zatracený virus pokazil některé naše plány, tak jsme si babí léto, podzim i adventní čas v naší školní družině užívali a pod rouškou se na sebe usmívali.
Tady je malé ohlédnutí za tím, co jsme všechno stihli, jak jsme si zpříjemnili každou volnou chvíli.

 
Září
Do školy i do družiny jsme nastoupili natěšeni na nové kamarády, zážitky a většina dětí i na to správné učení s paní učitelkou, panem učitelem pěkně v lavicích a před tabulí. V družině jsme uvítali prvňáčky a společně se zapojili do našich oblíbených aktivit, hráli jsme hry, stavěli hrady z kostek, kuličkodráhy, tvořili ježky, podzimní skřítky, sbírali kaštany, kreslili zážitky z prázdnin a krásné babí léto využívali k procházkám do okolí školy, dovádění na hřišti. Vzájemně jsme se poznávali, učili se spolupráce i tolerance.
Na konci září nechyběla naše tradiční společná akce – Schodoběh (tentokrát jsme vybíhali úplně nové schody).

 

  
Říjen
Od 1. – 6. října jsme se dozvěděli mnoho zajímavostí z říše zvířat. Paní vychovatelky spolu s paní lektorkou Blankou pro nás připravily projektové odpoledne s tvořivou dílnou s názvem „Máme rádi zvířata“- plné zábavných úkolů, obrázků, her, zvířecích rekordů a hlavně jsme si domů odnesli vlastnoručně vyrobené zvířátko.
9. října jsme navštívili knihovnu, kde nás pan knihovník Martin seznámil s jezevcem Chrujdou, kterému jsme pomáhali nakreslit kosmickou raketu na cestu do vesmíru a protože i u nás po obědě rádi čteme, tak jsme z knihovny odcházeli s několika zapůjčenými knížkami.
Sotva jsme se začetli, tak bohužel nastalo opět období distanční výuky a škola i družina se pro žáky na měsíc uzavřela.

 


 

Listopad
Po nástupu v listopadu do školy a za dodržování přísných hygienických opatřeních, vytvoření homogenních skupin, jsme se rozloučili s podzimem a pustili se do kreslení čertů, Mikulášů a andělů.

 


 

Prosinec
Začal advent a my se těšili na Vánoce. Venku už to bylo zase na čepice, šály a my se vydávali na procházky a obdivovali vánoční výzdobu, ochutnávali cukroví, poslouchali koledy, vyráběli vánoční dárky a přání pro své blízké, ale i pro seniory a zaměstnance pečovatelského domu SeneCura v Plzni.
Než jsme se nadáli, přišel poslední školní týden roku 2o2o, děti už byly plné očekávání dárečků od Ježíška a my vychovatelky očekávání lepších časů a návratu k běžným činnostem a k práci, kterou i přes všechna opatření děláme s láskou a pro děti.

 

 

Krásný nový rok 2021 přejí vychovatelky Klára, Hanka, Marcela, Míša a Veronika

vytisknout stránku
Design by SITMP