Benešova základní škola
a mateřská škola Plzeň
Doudlevecká 35
301 00 Plzeň

Dnes máme:

Čas: 6:07

Den: Středa
Datum: 20. října
Týden: 42
Rok: 2021
Svátek má:

Vyhledávání

Přihlášení

Přihlášení do systému Škola Online

Přihlášení na školní akce

Plzeňský kraj

eTwinning

Peníze školám

Recyklohraní

Oficiální informační server města Plzně

Krteček přistál na naší škole

Počátkem června přistál raketoplán Endeavour a na jeho palubě krteček, známý z knížek a večerníčků. S sebou si jej do vesmíru vzal astronaut Andrew Feustel, jehož manželka má české, ba dokonce plzeňské kořeny.

 

Půl hodiny po přistání raketoplánu „přistál“ krteček na Benešově základní škole a v plné tělocvičně jsme s nadšením poslouchali poutavý výklad Pavla Suchana z Astronomického ústavu AV ČR a Milana Halouska z České kosmické kanceláře. Naše škola se tak stala jedinou v Plzni, kterou krteček navštívil.

  

Dozvěděli jsme se, že se do vesmíru dostalo již mnoho živých tvorů, a to nejen známých psů, ale také opice či zajíc nebo krysa.

 

Tělocvičnu vyzdobily kresby krtečka z hodin výtvarné výchovy a dokonce také 3D modely krtečka a rakety. Kresby i modely se zúčastní výtvarné soutěže pořádané Českou kosmickou kanceláří, Americkým centrem Velvyslanectví USA v Praze a Astronomickým ústavem AV ČR.

 

Na závěr jsme se u krtečka vyfotografovali.

 

   

vytisknout stránku
Design by SITMP